اولين ها وترينها در جهان

مرکز دانستنی های جهان.سید مصطفی حسینی سرایان

دوربردترین هواپیماهای جهان


رکورد طولانی ترین پرواز بدون سوختگیری مجدد توسط هواپیمای وویاجر ثبت شده است که دو خلبان آن در سال ۱۹۸۳ توانستند مسافت ۴۰۲۱۲ کیلومتر را بود کره زمین پرواز کنند.   

 


ادامه مطلب »

تصاویر نامگذاری خیابانی در اسراییل بنام کوروش کبیر

به گزارش آخرین نیوز ،یهودیهای ساکن در سرزمین های اشغالی یکی از خیابانهای مهم پایتخت این رژیم را به نام کوروش ایران نامگذاری کردند .بر اساس اسناد تاریخی کوروش قوم یهود را نجات داده بود و بر همین اساس در منابع آموزشی و کتب درسی دانش آموزان اسراییلی از کوروش به بزرگی یاد شده است .


تصاویرنامگذاری خیابانی در اسراییل بنام کوروش کبیرتصاویرنامگذاری خیابانی در اسراییل بنام کوروش کبیر


اتومبیل شخصی قذافی؛ امن‌ترین خودروی جهان!

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org


ادامه مطلب »

شدیدترین زمین لرزه ژاپن !


ادامه مطلب »

3SMHSOFT

آيادر مورد شركت (3SMHSOFT)چيزي مي دانيد بعضي ها مي گويند كه اين شركت از سال 2019به بعد بهترين شركت نرم افزاري وسخت افزاري در جهان شود به طوري كه شركت هايي نظير ماكرو سافت،ياهو و...

با اين شركت رقابت خواهند كرد.


لطفا نظرتان را در مورد اين مطلب ثبت كنيد.


قویترین جانداران جهان معرفی شدند.

 

پس از معرفی حشره Dung Beetle به عنوان قویترین حشره جهان، نشریه تلگراف گزارشی از قویترین موجودات زنده ای که ساکن سیاره زمین هستند را بر اساس نسبت قدرت به وزن آنها ارائه کرده است

 

قدرتمندترین جانداران ساکن سیاره زمین که قدرت آنها بر اساس نسبت قدرت بر وزن به دست آمده است در گزارش نشریه علمی لایو ساینس معرفی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، پس از معرفی حشره Dung Beetle به عنوان قویترین حشره جهان، نشریه تلگراف گزارشی از قویترین موجودات زنده ای که ساکن سیاره زمین هستند را بر اساس نسبت قدرت به وزن آنها ارائه کرده است که شاید دیدن نام دو حشره در ابتدای این لیست کمی شگفت آور باشد.

کرم اوربیتید: قدرتمندترین جاندار خشکی بر روی سیاره زمین به شمار می رود. این جاندار در دسته موجودات ساکن در خاک هستند که صدها هزار نمونه از آنها را می توان در یک متر مربع گرد و غبار معمولی موجود در محیط یافت. این جاندار قادر است وزنی هزار و 180 بار سنگینتر از وزن خود را جا به جا کند که در مقیاس انسانی برابر بلند کردن وزنی 82 تنی توسط یک انسان است.

Dung Beetle: وزنی که این حشره قدرتمند قادر به حمل آن خواهد بود با وزن 6 ملی بس  دو طبقه که توسط انسان کشیده شود برابری می کند. این جاندار قادر است باری هزار و 141 بار سنگین تر از خود را جا به جا کند. Dung Beetle ها از نظر اندازه بدن تنوع بسیاری دارند و می تواند آنها را در ابعادی برابر یک میلیمتر تا 6 سانتیمتر یافت.

مورچه برگ بر: آرواره این مورچه های بسیار کوچک به گونه ای تکامل یافته است تا با ارتعاشات قوی بتواند قطعات بزرگ برگهای گیاهان را بریده و از جا بکند. این قطعات گاه وزنی 50 برابر وزن بدن مورچه ها را دارند که در مقیاس انسانی با بلند کردن وزنی 2.5 تنی برابری می کند. جامعه این جانداران یکی از پیچیده ترین جوامع در دنیای حیوانات به شمار می رود که می تواند 8 میلیون مورچه را در خود بگنجاند. از دیگر توانایی های این جانداران پرورش مزارعی از قارچها است که بر روی برگ گیاهان رشد می کنند.

گوریل: این حیوان عظیم الجثه می تواند تا 10 برابر وزن بدن خود را از زمین بلند کند. گوریلهای نر از حداکثر قد 1.75 متر و وزن 200 کیلوگرم برخوردار بوده و ابعاد گوریلهای ماده نصف ابعاد نرها است. این جانداران طول عمری 50 ساله داشته و از اثر انگشت منحصر به فردی برخوردارند.

عقاب تاجدار آفریقایی: اولین و تنها پرنده ای که در میان قدرتمندترین جانداران زمین جا دارد این پرنده زیبا است که می تواند باری با وزن 16 کیلوگرم، وزنی 4 بار سنگین تر از وزن بدن خود را حمل کند. به گزارش مهر، این پرنده بسیار قوی و مهاجم بوده و شکارچی اصلی میمونها و بزهای کوهی به شمار می رود. ساخت آشیانه این عقاب می تواند تا پنج ماه ادامه داشته باشد زیرا این آشیانه وسعتی برابر دو متر و عمقی برابر سه متر دارد.

انسان: به لطف یکی از قویترین مردان جهان، "زیدروناس ساویکاس" که قادر است دو برابر وزن بدن خود را حمل کند انسان نیز در لیست قدرتمندترینهای جهان قرار گرفته است. این مرد 34 ساله با قدی برابر 1.9 متر تا کنون توانسته است 285 کیلوگرم وزنه را حمل کرده و 407 کیلوگرم وزنه را به شیوه Deadlift از زمین بلند کند. وی نسبت به یک مرد عادی پنج برابر قدرتمندتر است.

ببر: حداکثر وزنی که این جانداران وحشی و زیبا توانایی حمل آن را دارند دو برابر وزن بدنشان و در حدود 540 کیلوگرم است. ببرها معمولا وزنی برابر 300 کیلوگرم داشته و بر خلاف جثه ای بزرگ قادرند با سرعتی برابر 64 کیلومتر بر ساعت بدوند. قدرت ضربه یکی از پنجه های یک ببر به اندازه ای است که می تواند جمجمه یک گاو بالغ را را خرد کند.

فیل: توانایی حمل بار فیلها بسیار زیاد است اما در عین حال این جانداران بسیار سنگین وزن هستند. آنها می توانند باری با حداکثر وزن 9 تن که برابر 1.7 برابر وزن بدنشان خواهد بود را حمل کنند. فیلها بزرگترین جانداران روی خشکی به شمار می روند و تا 70 سال طول عمر دارند. وزن فیلها در زمانی که تازه متولد شده اند 120 کیلوگرم است.

گاو نر: گاوهای نر توانایی حمل باری 1.5 بار سنگین تر از وزن بدن خود را دارند که این وزن برابر 900 کیلوگرم است. این جانداران معمولا برای باربری یا شخم زدن مزارع مورد استفاده قرار می گیرند.

خرسهای گریزلی: توله خرسهای گریزلی در هنگام تولد تنها 0.5 کیلوگرم وزن دارند اما در سن بلوغ رشدی وزن آنها تا 550 کیلوگرم نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به گزارش مهر، قد این جانداران که آخرین گزینه لیست قدرتمندترین جانداران زمین به شمار می روند، زمانی که بر روی دو پای خود می ایستند به 2.5 متر خواهد رسید و سرعت دویدن آنها 54 کیلومتر بر ساعت تخمین زده شده است.

نظر یادتون نره.

 


قوي‌ترين ميكروسكوپ جهان ساخته شد

 

اين ميكروسكوپ “پيكو” نام دارد و با دقت ۵۰ پيكومتر قادر به نمايش اتم و حركت آن است. از آن مي‌توان در ساخت ميكروچيپ استفاده كرد.
نمايش جزئيات ذرات اتمي براي نخستين بار از طريق ميكروسكوپ‌هاي الكتروني ميسر گشت. در كشورهاي مهم صنعتي، رقابتي شديد براي ساخت اين ميكروسكوپ‌ها در جريان است. به تازگي مدرسه عالي فني آخن در آلمان با همكاري مركز پژوهشي “يوليش"، خبر از ساخت قوي‌ترين ميكروسكوپ الكتروني جهان را داده است. 

اين ميكروسكوپ قادر به توليد تصاوير ذراتي به بزرگي ۵۰ پيكومتر است. بدين خاطر سازندگان، آن ‌را “پيكو” ناميده‌اند. ۵۰ پيكومتر برابر با پنج صدم نانومتر و هر نانومتر يك ميلياردم متر است، دقتي كه در تصور آدمي نيز نمي‌گنجد. از اين طريق نه تنها اتم‌هاي منفرد قابل رويت هستند، بلكه مي‌توان به توليد تصاويري از اجزاي اتم و حركت اتم‌‌‌ها نيز دست يافت. پيكو با دقتي كم‌نظير قادر به ثبت حركات اتم در فعل و انفعالات شيمايي است. 

در اوايل سال ۲۰۰۸ ميلادي، دانشگاه بركلي كاليفرنيا اعلام كرد كه قادر به ساخت قوي‌ترين ميكروسكوپ جهان شده است. دقت ميكروسكوپ آمريكايي يك دهم نانومتر است. بدين ترتيب “پيكو” (پنج صدم نانومتر) از دقت و توانايي بيشتري نسبت به رقيب آمريكايي خود برخوردار است.

كاربرد “پيكو” در كنترل نيمه‌هادي‌ها
 
به گزارش دويچه‌وله، يكي از كارشناسان مركز پژوهشي “يوليش” در توضيحي پيرامون كاربرد “پيكو” گفت كه اين ميكروسكوپ مي‌تواند كمك بزرگي در زمينه ساخت ميكروچيپ‌هاي جديد باشد. ميكروچيپ‌ها قطعات الكترونيكي بسيار كوچكي هستند كه در وسايل مختلف از جمله رايانه‌ها به كار گرفته مي‌شوند. در جهان كامپيوتر، ساخت ميكروچيپ‌هاي كوچك‌تر و قوي‌تر در دستور كار شركت‌هاي مختلف قرار دارد. ميكروچيپ‌هاي جديد در برگيرنده ميلياردها ترانزيستور بر روي ورقه‌اي بسيار كوچك هستند.
 
ميكروچيپ‌ها به‌طور معمول از ورقه‌هاي نازك سيليسيوم تشكيل شده‌اند. بي‌نظمي در كريستال‌هاي اتم، سبب اختلالاتي در حركت جريان برق مي‌شود. افت جريان، سبب ايجاد گرما و كاهش بازده‌اي ميكروچيپ مي‌شود. در مقابل، ترتيب معين اتم‌هاي سيليسيوم، سرعت حركت الكترون‌ها را افزايش داده و كيفيت ميكروچيپ‌ها را بهبود مي‌بخشد. مهندسينِ مواد به كمك “پيكو” قادر به رويت كريستال‌هاي سيليسيوم و شبكه اتمي و برطرف كردن ايرادهاي احتمالي خواهند شد.
 
اندازه‌گيري حركت اتم‌ها
 
گرچه در حال حاضر روشي براي‌اندازه‌گيري حركت اتم‌ها وجود دارد، اما دستيابي به آن، پيش‌شرط ساخت پردازنده‌هاي پرقدرت و سريع در رايانه‌هاست. به نظر كارشناسان، ترانزيستورهاي مستقر در ميكروچيپ‌ها، در آينده‌ نزديك ابعادي به اندازه يك اتم خواهند داشت. اين روند مورد تأييد اكثر سازندگان ميكروچيپ است. براي عايق‌بندي اين ترانزيستورها كه ضخامتي به اندازه ۱۰ تا ۲۰ برابر اتم‌ها دارند، تنها با كمك ميكروسكوپ‌هايي نظير “پيكو” مي‌توان مواد مناسب را بررسي، آزمايش و انتخاب كرد.
 
بهاي ميكروسكوپ جديد
 
بنا به گفته سازندگان “پيكو"‌، تاكنون مراكز متعدد پژوهشي و دانشمندان فراواني از حوزه‌هاي انرژي و نيمه‌هادي‌ها، خواستار استفاده از اين ميكروسكوپ شده‌اند. هزينه ساخت “پيكو” را مدرسه عالي فني آخن، مركز پژوهشي “يوليش” و مركز تحقيقي “ارنست روسكا” پرداخته‌اند. بنا بر برآورد كارشناسان، هزينه ساخت اين ميكرسكوپ بالغ بر ۱۵ ميليون يورو است .


قوی ترین موتر

 

 

 

 

 

 

 


قویترین آهنربای جهان با قدرت 100 تسلا در فلوریدادر دست ساخت است

آیا تا کنون به قدرت قویترین آهنربای جهان فکر کرده اید؟ کجا به دنبالش گشتید و جستجو کردید؟
تا به امروز قویترین آهنربای جهان در دستگاه تشخیصی MRI که در پزشکی کار برد دارد تعبیه شده بود. اما همین امروز مطلع شدیم که قویترین آهنربای جهان که قدرت آن 67 برابر  قدرت آهنربای موجود در دستگاه MRI  است در انجمن National High Magnetic Field Labratory  در ایالت فلوریدا با بودجه ای در حدود 10 میلیون دلار در دست ساخت است.
میدان حاصل از این آهنربا 100 تسلا خواهد بود . به گفته سر پرست این تیم از موارد استفاده این آهنربا می توان به کنترل شرایط دما در ساخت نیمه هادی ها , ساخت دستگاه MRI با ویژگی بالاتر و قیمتی پایین تر و خطوط انتقال انرژی الکتریکی با ولتاژ بالا اشاره کرد.این آهنر با می تواند در آزمایشهای فیزیکی به منظور کشف نقطه عطف زمین که در آنجا جاذبه صفر خواهد بود نیز کار برد داشته باشد.
این تیم ادعا کرد که به تکنولوژی ساخت آهنربایی با میدانی بالاتر از 100 تسلا نیز دست یافته و در آینده ای نه چندان دور نسبت به ساخت آن اقدام خواهد کرد.
این آهنر با در 200 قطعه در محفظه ای متحرک در دست طراحیست.


لپ تاپ ضد ضربه Dell Latitude E6400 XFR 'مقاوم ترین در جهان'

 

شرکت دل لپ تاپ ضد ضربه جدید خود برای استفاده در شرایط سخت را E6400 XFR نامیده است. این لپ تاپ برای کار کردن در شرایط نظامی، کارهای اورژانسی، در خطوط مقدم و کلا هر کسی که دوست دارد لپ تاپش 13 خصوصیت ساخته های نظامی را داشته باشد، ساخته است.
کامپیوتر جدید دل قادر است سقوط از ارتفاع 1.2 متری را به صورت خاموش از هر زاویه ای به خوبی تحمل کند. در دماهای بالا و یا شدیدا سرد کار کند، در زیر آب و رطوبت و بخار دوش بگیرد و حتی در برابر انفجار مقاومت کند. 
شرکت دل گفته که در بدنه این لپ تاپ از ماده ویژه ای استفاده کرده که آن را �سیستم محافظ بالستیک� نامیده است. از این ماده در صنایع نظامی برای ساختن هواپیما و ... استفاده می شود. و این خصوصیت باعث شده که دل ادعا کند این کامپیوتر نسبت به تمام لپ تاپ های ضد ضربه موجود 25 درصد مقاوم تر باشد. 
نمایشگر 14.1 اینچی این لپ تاپ در مقابل نور مستقیم خورشید کاملا قابل استفاده است و با پردازشگر Core 2 Duo و وزن 3.8 کیلوگرم با قیمت اولیه 4299 دلار فروخته می شود. 
در ویدیوی کوتاه پایین می توانید شرایط زندگی سخت این لپ تاپ را ببینید. توصیه می کنم آن را از دست ندهید. 


قدرتمند ترین لپ تاپ ویژه بازی در جهان: eX-L 18

 

لپ تاپ جدید شرکت Maingear عنوان قدرتمند ترین لپ تاپ ساخته شده برای علاقمندان بازی های کامپیوتری را به دست آورده است. اگر بخواهید معنای قدرتمند را روی یک لپ تاپ متوجه شوید بهتر است به مشخصات فنی این لپ تاپ کوچولو توجه کنید:
پردازشگر Intel Core 2 Due Extreme با دو کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTX 280M به همراه هشت گیگابایت RAM از نوع DDR3.
برای حافظه داخلی می توانید تا سه عدد هارد دیسک 2.5 اینچی داخل شکم این لپ تاپ جاسازی کنید یا اگر دوست داشتید از SSD استفاده کنید تا لپ تاپ تان پرواز کند.
داشتن درایو بلوری در این لپ تاپ اختیاری است و البته هنوز در مورد نمایشگر آن صحبت نکردیم. می توانم شرط ببندم که نمایشگر آن از نمایشگر کامپیوتر رومیزی خیلی ها بزرگتر است. به خاطر اینکه مانیتور این لپ تاپ 18.4 اینچی است و با رزولیشن 1920 در 1080 به خوبی قادر به راضی کردن علاقمندان بازی های کامپیوتری خواهد بود.
برای چنین چیزی انتظار قیمت ارزان که ندارید؟ قیمت پایه این لپ تاپ از 2999 دلار شروع می شود. به هر حال، داشتن لقب قدرتمند ترین خرج دارد.  


Weblog Themes By Pichak

درباره وبلاگ


سلام.من سید مصطفی حسینی هستم.در شهرستان سرایان استان خراسان جنوبی زندگی می کنم.امیدوارم از وبلاگم خوشتون بیاد.نظر یادتون نره.